LECZENIE PRZEWODOWE (KANAŁOWE)

 

www.madejdent.pl

 

Leczenie przewodowe wykonywane jest w naszym gabinecie na jednej lub dwóch wizytach co pozwala zaoszczędzić Państwu czas i uniknąć niepotrzebnego stresu.
Leczenie przewodowe konieczne jest w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu w celu uratowania zęba, który inaczej musiałby być usunięty. Jest zwykle konsekwencją próchnicy, czasem stan zapalny nerwu jest spowodowany uszkodzeniem lub złamaniem zęba. W tej sytuacji niezbędne jest usunięcie z kanału korzeniowego resztek nerwu i bakterii. Kluczem do sukcesu leczenia kanałowego jest mechaniczne i chemiczne oczyszczenie i poszerzenie kanałów korzeniowych na całej ich długości. Dobrze przeleczony endodontycznie ząb może służyć Państwu przez bardzo długi czas.

Leczenie przewodowe jest również postępowaniem tańszym i mniej inwazyjnym niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym bądź implantem. Leczenie kanałowe zęba to procedura czasochłonna wymagająca ponadprzeciętnych umiejętności operatora oraz nowoczesnego i kosztownego instrumentarium. Obecnie wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno były skazane na usunięcie można leczyć i uratować.

Bardzo ważną częścią leczenia jest dokładny pomiar długości kanału możliwy dzięki użyciu endometru (elektroniczny pomiar długości kanału) oraz radiowizjografii (komputerowe zdjęcie RTG).Bardzo istotnym elementem jest również dokładne wypełnienie kanałów.

Najlepszym materiałem stosowanym do wypełniania kanałów jest gutaperka. Wprowadza się ją do kanału z uszczelniaczem na wcześniej określoną głębokość, a następnie upycha się po wcześniejszym podgrzaniu i uplastycznieniu, tak by materiał wypełnił szczelnie opracowany kanał nie pozostawiając pęcherzyków powietrza. Płynna gutaperka pozwala na trwale i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych. Leczenie endodontyczne objęte jest bezterminową gwarancją.