LECZENIE DZIECI

 

www.madejdent.pl

 

W naszym gabinecie leczą się dzieci w każdym wieku.

Strach przed dentystą pojawia się na różnych etapach rozwoju naszych pociech. Dzieci boją się najczęściej bólu związanego z borowaniem oraz przeżycia czegoś zupełnie nowego, nieznanego.

Kluczowe znaczenie ma pierwsza wizyta małego pacjenta u stomatologa. Pierwsze pozytywne wrażenie wróży zazwyczaj sukces leczenia natomiast pierwsze negatywne wspomnienie zapada w pamięć malucha na długo, a zaufanie bardzo trudno jest odbudować.
 
Pierwsza wizyta małego pacjenta w naszym gabinecie jest więc zazwyczaj wizytą adaptacyjną, podczas której dziecko ma okazję poznać nowe miejsce-gabinet. Dziecko poznaje lekarza i miłe panie asystentki. Lecząc ząbki posługujemy się wyrazami przyjaznymi dla maluszka tj. „czarodziejska różdżka, szczoteczka, gumeczka”. W ten sposób zdobywamy jego cenne zaufanie.

Dziecko jest pacjentem, który wymaga dużo cierpliwości, uwagi oraz kreatywności. Mali pacjenci poznają świat za pomocą zmysłu smaku, słuchu oraz dotyku. Ważne jest aby przy współpracy z pacjentem szczególną uwagę zwrócić na komunikację niewerbalną. Istotą sukcesu są spokojne gesty oraz leczenie w formie zabawy.

Wśród najmłodszych największy strach wzbudza igła i strzykawka do podawania znieczulenia. Bezbolesne leczenie nie wzbudza u dziecka negatywnych emocji. Dzięki temu nasze pociechy szybko przyzwyczajają się do używanego podczas zabiegów sprzętu. Zawsze przed każdym zabiegiem, tłumaczymy naszym pacjentom całą procedurę, aby zabieg był jak najbardziej przyjemny i bezstresowy.

 

LECZENIE PRÓĆHNICY ZĘBÓW MLECZNYCH