LECZENIE CHORÓB PRZYZĘBIA


www.madejdent.pl


Schorzenia przyzębia - dawniej określane paradontozą - są problemem znacznej części społeczeństwa.

Termin parodontoza pochodzi z czasów, kiedy problemy dotyczące dziąseł kojarzono głównie ze zmianami związanymi z wiekiem pacjentów. Dzisiaj wiemy, że problemy chorób dziąseł mogą dotyczyć także 20, 30-latków, a niektóre ich formy także dzieci.

Według badań choroby dziąseł są najważniejszą przyczyną utraty zębów po 23 roku życia, a około 60% populacji Unii Europejskiej dotkniętych jest chorobą.

Przyczyną zmian w dziąsłach i kości otaczającej ząb jest zapalenie. Tym samym termin parodontoza przestał być prawidłowy. Dzisiaj mówimy o zapaleniu przyzębia.

Jakie są objawy choroby?
Bardzo rzadko udaje się zaobserwować początek choroby dziąseł. Jest to spowodowane tym, że początkowe objawy - takie jak zaczerwienienie, niewielkie krwawienia podczas szczotkowania czy nitkowania zębów, nieprzyjemny zapach z ust, kamień nazębny - nie prowadzą do zaniepokojenia pacjenta. Obawy budzą najczęściej skutki zaawansowanego procesu zapalnego - zwiększona ruchomość zębów, odsłonięte powierzchnie korzeni na skutek zaniku kości i dziąsła wokół zębów.

Najważniejsze jest jak najwcześniejsze wykrycie problemu. Dzięki specjalnie opracowanemu systemowi badań potrafimy wykryć początkowe stadium choroby, które można wyleczyć skutecznie i bez konieczności sięgania po uciążliwe dla pacjentów zabiegi chirurgiczne.

Jaka jest przyczyna choroby?
Badania naukowe dowiodły, że zanik dziąseł i kości spowodowany jest reakcją zapalną wywołaną przez bakterie zasiedlające powierzchnię korzenia zęba. Bakterie rozwijają się powoli pod dziąsłem i zapalenie zaczyna rozwijać się coraz głębiej. Przestrzeń między dziąsłem a korzeniem - kieszonka dziąsłowa, pogłębia się stopniowo i oczyszczenie korzenia przez szczotkowanie w domu staje się niemożliwe. Złogi bakterii (płytka bakteryjna) z czasem przekształcają się w trudny do usunięcia kamień poddziąsłowy. Efektem długotrwałego, nieleczonego stanu zapalnego jest powolne niszczenie tkanek wokół zęba. Dochodzi do stopniowej utraty kości i dziąsła.


LECZENIE CHORÓB PRZYZĘBIA

Opracowaliśmy specjalny system wizyt, umożliwiający wykrycie najwcześniejszych objawów choroby, a także pozwalający na kontrolowanie postępów leczenia. We wstępnej fazie leczenia dokładnie oczyszczamy powierzchnie zębów i korzeni, instruujemy jak najefektywniej oczyszczać zęby - aby wyeliminować bakterie wywołujące zapalenie. Rozchwiane zęby łączymy specjalnymi szynami, by zwiększyć ich stabilność.

Nie zwlekaj! Problem może także dotyczyć Ciebie!
Wczesne wykrycie choroby gwarantuje powodzenie leczenia. Po dokładnym zbadaniu stanu dziąseł ocenimy rozmiar problemu, przekażemy dokładne wskazówki dotyczące sposobów zapobiegania chorobom przyzębia a w razie konieczności przedstawimy opcje leczenia.